Burza stredných škôl

Deviatým ročníkom končíme proces nášho vzdelávania a vyberáme si, akým smerom budeme v živote pokračovať ďalej.

Gymnázia, odborné či umelecké školy, možností je mnoho, no vybrať si z nich je už vec iná a keďže každý má nadanie na niečo iné a nie všetci mamé rovnaké ciele, tak pre niektorích rodičov alebo žiakov môže byť vyberanie strednej školy veľmi ťažké a preto pani učiteľka Učníková 14.2.2017 zorganizovala burzu stredných škôl na našej škole. Pozvaní boli zástupcovia z dvanástich stredných škôl z okresu Martin, ale aj zo Žiliny, či Kysuckého Nového Mesta. Záujem bol naozaj veľký a prišli nielen rodičia deviatakov, ale aj ôsmakov. Najzaujímavejší a najnavštevovanejší stánok mala strojárska stredná škola z Kysuckého Nového Mesta, a to vďaka úžasnej prezentácii, ktorá zahŕňala výrobky zo zliatín, ktoré ich žiaci vyrobili ručne. Iné školy, ako napríklad Gymnázium Viliama Paulíniho Tótha (GVPT) ponúkali klasický výklad o tom, aké možnosti ponúka ich škola a prečo by ste mali ísť študovať práve tam. Zaujať vás mohla možnosť vzdelávania v bilingválnej forme, ktorú ponúkala Obchodná Akadémia alebo GVPT. Ostatné školy mohli zaujať duálnym vzdelávaním, možnosťou výmenného pobytu či brigádu, alebo prax, ktorá má žiakom pomôcť s prípravou na nástup do práce.

 

Dúfame, že sa táto akcia zopakuje aj na budúci rok, pretože pomohla a ešte môže pomôcť pri výbere strednej školy mnohým deviatakom. Nuž, máme z čoho vyberať.

Pripravil(a)

Mohlo by sa vám páčiť

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.