Dievčenský futbal

Skoro všetci ľudia si myslia, že futbal je iba pre chlapcov. Nie. To je omyl!

Aj dievčatá vedia hrať futbal. Myslia si to preto, že dievčatá hrajúce futbal nezvládnu náročné tréningy, behať a hrať 90 minút na ihrisku, a že na to nemajú odvahu. Ale mýlia sa. Zvládnu to, ako všetci ostatní a niekedy aj lepšie než chlapci. A to je už čo povedať. Občas je to síce dosť nebezpečné, čo sa týka faulov, ale vedia sa s tým vysporiadať.

Poznám dievčatá, čo hrajú futbal. Videla som ich, ako na sebe pracujú a nevzdávajú sa. Na zápasoch to pre niektoré nevyzeralo dobre, čo sa týka zdravotných problémov, posedeli si na striedačke a aj napriek problémom hrali a nevzdali to. Dohrali zápas a boli spokojné, nefňukali, nesťažovali sa, neplakali, ale sa radovali. Možno ani neviete, aké je to hrať so zranením. Je to náročnejšie než bez zranenia. Keď pozerám futbalové zápasy mužov v televízii, zrania sa, tréner ich vystrieda a nehrajú mesiac alebo viac. Hoc sú dievčatá citlivejšie než chlapci, mnohokrát to nevzdajú. Tréner im boľavé miesto nastrieka sprejom, poleje studenou vodou, ale stále hrajú, nevzdajú to. A nakoniec, aj keď sa im nechce, hrajú a dajú aj gól. A ani nevedia ako. A sú aj také prípady, že síce váš tím prehrá a tri štvrtina tímu je spokojná s výsledkom, dokonca aj tréner. Prehra, neprehra je to iba hra. Niektorí ľudia si myslia, že je to iba hra. Ale tie dievčatá, čo poznám, pre ne je to vášeň. Hrajú ho či je zima alebo teplo.

Odvaha nie je iba parketa pre mužov. Ale aj pre ženy, deti, jedným slovom pre všetkých. A to že dievčatá hrajú futbal nie je hanba. Je to dobrá skúsenosť a zábava. Pri futbale sa dá zabaviť, ale aj plakať ale aj dosť nahnevať. Poznáte ten pocit, keď máte šancu a nepremeníte ? ,,ste nahnevaní Vy a možno aj časť vášho tímu!“ Predstavte si Ženskú futbalovú reprezentáciu, aká atmosféra musí byť u nich v šatni po viacerých gólových príležitostiach ? Hluk, krik a pod. Predstavte si takú Máriu Korenčiová (reprezentantka slovenska vo futbale) ako nato musela pracovať, aby sa dostala do reprezentácie do tímu ,,A,, ? Dlho. A to je tá láska, oddanosť, vášeň k futbalu.

Pripravil(a)

Mohlo by sa vám páčiť

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.