Live Bonneviová: Klan koní

Amanda Fivelová vyhrala dôležité preteky v parkúre so svojim koňom Montym. Jej otec, bývalý jazdec parkúru, miluje sádzanie na kone. Amandin otec sa staví, že jeho dcéra vyhrá majstrovstvá sveta v pretekoch na islandskych poníkoch.

No do stávky dá aj niečo iné než peniaze. Amanda nikdy nejazdila na takom koni. Na preteky sa mohol zapísať len kôň, ktorý nikdy nesúťažil, takže Amanda išla s otcom a ich trénerom na Island nájsť vhodného koňa pre Amandu. Na Islande sa Amanda zoznámi s Ylvou, dcérou majteľa stajní kde chovajú Islandské poníky. Ylva Amande ukéže žrebca Eigra. Amanda veľmi chce toho koňa. Keďže Eigr nemôže opustiť Island, musia mu zmeniť doklady.

Keď Eigra dovezú domov majú nedostatok dní, aby skrotili Eigra a pripravili sa na preteky. Pri tréningu Amanda zisťuje aké silné puto môže vzniknúť medzi človekom a koňom. Amanda zisťuje pravú tvár svojho otca a objavuje tajomstvo Klanu koní. Román ktorý ukazuje silu priateľstva.

Pripravil(a)

Mohlo by sa vám páčiť

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.