Richard Castle – Heatová v žiari smrti

Detektívny román, podľa ktorého bol natočený seriál Castle. V tejto knihe Niki Heatová a jej priateľ James Rook vyšetrujú prípad vraždy matky detektívky Heatovej. Jej matka bola zavraždená pred 10 rokmi a Heatová s Rookom chcú aj po tak dlhej dobe znovu otvoriť prípad a vyšetriť jej vraždu. Toto vyšetrovanie však sťaží vyčíňanie sériového vraha v meste.

Sériový vrah pri každej svojej obeti zanechá kúsok farebnej látky, podľa čoho ho neskôr média nazvú Dúha. Vrah nedá polícii vydýchnuť a ako svoju budúcu obeť označí detektívku Heatovú. Heatová s Rookom aj napriek problémom s vrahom pátrajú po vrahovi detektívkinej matky. Pri tomto prípade odhalia sprisahanie, korupciu a teroristickú skupinu. Počas vyšetrovania sa detektívka spojí s CIA pre ktorú pracuje aj Rookova bývala priateľka. Policajné oddelenie odhalí totožnosť Dúhového vraha, ktorý sa zamaskoval za obeť sériového vraha. Detektívka veľmi rýchlo odhaľuje spojenie medzi sériovým vrahom a teroristickou organizáciou, ktorá zabila jej matku a má spojku v radoch polície a tajnej služby CIA. Ked sa im podarí odhaliť zradcu, detektívka Heatová príde skoro o život, lebo počas zatýkania zradcu sa ju pokúsi zabiť sériový vrah a zároveň aj dvojitý agent, ktorý pracoval pre CIA. Detektívka chytí sériového vraha, ale podarí sa jej prekaziť terorostický útok a odhaliť vodcu teroristickej organizácie, ktorý jej pravdepodobne zabil matku?

Pripravil(a)

Mohlo by sa vám páčiť

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.