Svet Médií 2

Dňa 16. novembra sa žiaci druhého stupňa zúčastnili programu Svet Médií 2. Všetko sa konalo v kine strojár. Jedanlo sa o prezentáciu toho, ako to funguje vo svete médií a nejaké veci ohľadne filmov.

Žiaci sa usadili a pozorne počúvali. V prvej polhodine sme si pripomenuli, o čom bolo Svet médií 1 a zvyšok predstavenia bol venový druhej časti. Celkovo to trvalo 60 minút. V tejto druhej časti nám ukazovali aké preklepy a chyby sa nachádzajú vo filmoch. Neišlo pritom o nejaké drobné chybičky, ktoré musíte hľadať vo filme na dvadsiaty pokus ale o preklepy, ktoré nájdete hneď. Ako napríklad, film z obdobia stredoveku, kde v jednom zábere je v pozadí zaparkovaný osobný automobil. Alebo ako pri natáčaní Harryho Pottera je v zábere jednej kamery, druhý kameraman, ktorý natáča z iného uhla. Našli sa aj chyby typu monokel bol v jednom zábere na pravom oku a v druhom zasa na ľavom. Ďalej nám ukazovali aj ako vyzerá “recover” teda pôvodný film natočený znovu, prípadne iným režisérom. Tu sa dosť zabúda na tajomno čierno-bielych filmov a niektoré scény sú skrátené. Celkovo toto podujatie bolo zaujímavé a poučné, žiaci sa dobre zabavili a boli spokojní. Po návrate späť do školy sa žiaci normálne učili.

Pripravil(a)

Mohlo by sa vám páčiť

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.