Výstup na Kojšovskú hoľu

Aj tento rok sa uskutočnil Výstup na Kojšovskú hoľu. Toho roku to bol už 27. ročník. Organizátorom bol ako zvyčajne OKST “HORAL” Kojšov. Tento víkend však prekvapili menším bonusom.

Ako som spomínal, už 27-krát sa konal Výstup na Kojšovskú hoľu. Trasa bola síce iná ako minulý rok, no bolo parádne. Počasie bolo perfektné, slnko svietilo a zhora bolo vidno až na Tatry. Trasa bola z obce Kojšov, cez Rovinku na Kojšovskú hoľu a odtiaľ priamo dole, naspäť do obce Kojšov. Narozdiel od minulého roku, tentokrát bol sneh suchý, na povrchu približne 5 cm zamrznutá vrstva a zvyšok pod tým bol sypký, kvôli čomu sa v kopcoch dosť šmýkalo. No bolo to rozhodne lepšie ako minulý rok, kedy sa ľudia brodili v hlbokej vrstve mokrého snehu. Za celých 27 rokov tejto udalosti sa ešte nestalo, že by bol nejaký úraz. Účasť bola na vlastné riziko, no členovia turistického klubu boli na začiatku (ako ukazovateľ trasy) i na konci (ten najposlednejší). Úraz teda nebol, no raz sa už stalo, že nejakí turisti zablúdili, netrafili trasu a čakalo sa na nich v cieli až do večera, približne do šiestej. Dĺžka trasy pre peších bola 16km a pre lyžiarov (príp. bežkárov) bola o čosi dlhšia, 20km. Ich trasa mala viac bodov ako pešia. Prevýšenie bolo rovnaké a to 800m. Turisti túto akciu hodnotia pozitívne, no niektorí by ocenili keby boli dané miesta označené miestnym názvom (napr. drevenou ceduľkou), nakoľko pri štarte boli povedané miestne názvy. Ocenili by teda keby buď hovorili oficiálne názvy alebo ak by dali na dané miesta označenie drevenou tabuľkou s názvom. Spomínaný “bonus” bolo to, že z neďalekého okresného mesta Gelnica, Gelnické lesy, s.r.o. ponúkali možnosť jednej skriňovej dodávky, ktorá z určeného miesta (hospodárskeho dvoru lesov) odviezla ľudí do obce Kojšov, odkiaľ trasa začínala. Následne po akcii ich doviezla naspäť do mesta.

Pripravil(a)

Mohlo by sa vám páčiť

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.