Workout Hurbanka

Naša základná škola Hurbanova sa môže popýšiť aj workoutovým ihriskom, ktoré určite potešilo nadšencov tohto športu, s ktorým je spojená aj tzv. kalistenika alebo teda cvičenie s vlastnou váhou. Toto ihrisko je tu postavené už tri roky a za ten čas tu začalo cvičiť mnoho ľudí. Ide o cvičisko, na ktorom sa nachádzajú štyri stanovištia – každé na inú časť ľudského tela, avšak workout nemusí obsahovať toto všetko, teda jedná sa o rozsiahlejšie a väčšie ihrisko. Nachádza sa tu niekoľko hrázd, bradlá, stupačky a podobne. Konkrétne toto ihrisko ma široké využitie.

Chodia sa sem hrávať aj deti vo veku do 12 rokov. Niekoľko žiakov základnej školy sa z tohto cvičiska teší a chodia sem priamo po skončení vyučovania. Starší žiaci školy ale aj mládež z okolitých sídlisk tu chodí cvičiť a to najmä v popoludňajších hodinách.

Cvičiť nechodí len mládež, ale aj dospelí. Časté používanie sa prejavilo na bradlách, ktoré boli poškodené. Teraz sú však opravené a plne funkčné. Na ihrisku sa teda nie len cvičí, ale je to aj akýmsi miestom, kde sa môžu ľudia stretnúť. Vedľa workoutu sa nachádza aj detské preliezačky s malým futbalovým ihriskom, teda deti neprekážajú cvičiacim v ich činnosti.

 

 

Pripravil(a)

Mohlo by sa vám páčiť

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.